Styl industrialny w mieszkaniu

Styl industrialny jest niczym innym jak urządzeniem wnętrz mieszkalnych w klimacie bliskim fabryce. Surowe ściany, widoczne instalacje i duże przestrzenie będą stanowiły o industrialnym duchu. Styl industrialny często jest przypisywany loftom jako otwartym przestrzeniom, które są zaadaptowane na wnętrza mieszkalne.

Początkowo lofty były tworzone z magazynów lub pomieszczeń przeznaczonych na fabryki. Dlatego były otwartymi przestrzeniami bez ścianek działowych. Dodatkowo widać było instalacje, które nie były ukryte w ścianach. Ściany natomiast często przedstawiały widok surowych cegieł bez tynku. Taki klimat współcześnie uzyskuje się w nieco sztucznych warunkach czyli budując dany budynek od podstaw przeznaczony na lofty. Nie są więc to stare fabryki, które mają określony klimat i historię. Jednakże można je tak zaaranżować, co przybliży efekt do oryginału. Otwarte przestrzenie dają tez większe możliwości aranżacyjne niż ciasne pomieszczenia.

Metale kolorowe w industrialnym stylu

Współczesne lofty są przeznaczone dla osób lubiących duże przestrzenie chcących czuć wolność w każdym momencie swego życia. Duże okna są doskonałym dopełnieniem wnętrza o wysokim stopniu naświetlenia słonecznego. Jeszcze tylko wizualnie powiększają przestrzeń. Takie wnętrze można bardzo ciekawie zaaranżować. Doskonale odnajdą się w nim metale kolorowe czyli nieżelazne. Można je wykorzystać do elementów ozdobnych jak rama lustra, uchwyty do mebli lub elementy dekoracyjne. Mosiądz jest wykorzystywany do konstrukcji mebli, które mogą cechować się prostotą lub posiadać eleganckie zdobienia. Wszystko zależy od tego jaki efekt chce się uzyskać. Dużą zaletą metali nieżelaznych jest wytrzymałość i stabilność. Przez długi czas zachowują pierwotną formę, która nie ulega żadnym zniekształceniom. Można dzięki takim rozwiązaniom uzyskać oryginalne wnętrza o ponadczasowym charakterze. Styl industrialny łączy w sobie klasykę z nowoczesnością. Dlatego odnajdzie się w każdym rodzaju stylizacji.